Trwa ładowanie proszę czekać ...

PIĘKNY ZGRYZ to nie tylko piękny uśmiech cz 1

9 sierpnia 2016

Wady zgryzu mogą się pojawiać z wielu różnych powodów. Może to być nasza wina, sposób życia jak i też czynniki, które od nas będą niezależne. Nasz narząd żucia tak naprawdę narażony jest na wiele czynników, które mogą działać na niego uszkadzająco. Dlatego właśnie trzeba będzie na te zmiany jakość uważać. Mogą one dotyczyć tylko części naszego zgryzu a z czasem będą się przenosić na kolejne elementy. Jeśli rozpatrujemy czynniki, które decydują o nieprawidłowościach na pewno trzeba brać pod uwagę to jak te niszczące czynniki długo mogą na nasze uzębienie działać.

Czasami musimy również pamiętać, że problem ze zgryzem nie będzie wynikał z jednej przyczyny, ale będą różnorakie czynniki, które będą o nim decydować. Tych wiele elementów może mieć charakter decydujący i oczywiście będzie trzeba sobie je odpowiednio rozważyć, by dowiedzieć się z czego problem zgryzu może wynikać u danej osoby. Musimy także pamiętać o tym, że na to jak wygląda nasz zgryz bardzo duży wpływ ma również genetyka. Dlatego tych różnych kwestii, które muszą być zawsze brane pod uwagę będzie bardzo wiele. Ostatecznie trudno jednoznacznie ocenić z czego problem zgryzu może u niektórych wynikać. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to bardzo poważny problem, ponieważ piękny zgryz to nie tylko piękny uśmiech, ale pełne funkcjonowanie jamy ustnej na odpowiednim poziomie. dlatego tych istotnych czynników, które muszą być brane pod uwagę będzie bardzo wiele.

Układ stomatologiczny naszych zębów może decydować między innymi o tym jak będzie funkcjonował cały narząd żucia w naszym organizmie. Dlatego właśnie nam najbardziej powinno zależeć na jego prawidłowym funkcjonowaniu. Można także mówić o normie okluzyjnej, która związana jest z kontaktami zębowymi, które odpowiadają pierwszej klasie anglea. Każdy ząb kontaktuje się z odpowiednikiem w szczęce. Jeśli tego kontaktu nie ma to można mówić o tym, że istnieje problem ze zgryzem. Już u małych dzieci warto sprawdzać jak to wszystko się klaruje i czy rzeczywiście zgryz odpowiednio będzie funkcjonował. Musimy między innymi pamiętać o tym, że reakcja na takie problemy musi być jak najszybsza, by rzeczywiście dało się je sprawnie rozwiązywać i tym samym unikać ich dalszego rozwoju.